EVS – Wolontariat Europejski – Co to jest…

Nasz Kościół jest „organizacją akredytowaną” wolontariatu europejskiego !!!!!co oznacza, że może gościć wolontariuszy z Europy jak również wysyłać młodzież z Polski do innych krajów nie tylko w Europie.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do kontaktu. EVS to wielka przygoda którą powinien przeżyć każdy młody człowiek !!!!  PAMIĘTAJCIE – MOŻNA TYLKO RAZ skorzystać z EVS /z małymi wyjątkami/

na naszej stronie znajdziesz NASZE PROJEKTY realizowane W EUROPIE i nie tylko…

EVS – to jedna z ciekawszych możliwości „służby”, pomocy, dzielenia się swoimi darami, kreatywnego działania, która daje dodtakowo wiele korzyści bezpośrednio wolontariuszowi który decyduje się na wyjazd.

Ponieważ EVS jest programem Komisji Europejskiej i jest przez nią finansowany /wolontariusz nie tylko nic nie płaci ale dodatkowo oprócz zakwaterowania i wyżywienia ma zagwarantowany kurs językowy plus otrzymuje kieszonkowe ( od 80 do 140E zależy od kraju) a czasami „dostaje” inne korzyści w zależności od portfela organizacji przyjmującej.

Jeśli jesteś zainteresowany WYJAZDEM najwięcej podstawowych informacji o EVS znajdziesz na stronie Programu ERASMUS+Młodzież  (lub wcześniejszego Programu Młodzież w Działaniu )

Wszystkich, którzy zdecydują się wyjechać zapraszam !

->  pomożemy Wam wybrać odpowiednią organizację, znaleźć właściwy „projekt”, przygotować się do wyjazdu, a także będziemy wspierać w trakcie pobytu za granicą.

Pierwszą czynnością jaką musisz zrobić to napisać

a) swoje CV : ) – pobierz formularz

B) i list motywacyjny.

Każdy kto zdecyduje się na przygodę z EVS, krótszą lub dłuższą /maxymalnie roczną !/ otrzyma wsparcie na każdym etapie projektu.

 

Ponieważ przygotowanie do wyjazdu trwa kilka miesięcy nie czekajcie na ostatnią chwilę  ale planujcie taki wyjazd z duuuuużym wyprzedzeniem 😉

Jeśli macie pytania – piszcie!:

tcevs.zgora@gmail.com

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s